Ideální dárek pro miminko aneb proč pořídit miminku černobílou knížku

 

Mnoho maminek, tatíků, tetiček a kamarádek neví, nebo netuší co pořídit jako dárek k narození miminka, nebo jenom tak pro radost a potěšení. Vždyť již maminka určitě všechno pořízené má, tak co koupit, abych dárek nebyl jenom za vyhozené peníze. Máme pro vás řešení. Černobílé knížky od BabyBond.cz jsou prostě geniální! A proč? 

 INSTA_19

 

Černobílé knihy podporují zrakové funkce dítěte.

 

Černobílé kontrastní knihy pomáhají rozvíjet zrakové funkce. Miminka totiž nejdříve začínají vnímat kontrastní prostředí, především černobílé předměty. Je proto dobré dávat dítěti k prohlížení různé hračky a předměty (například černobílou kontrastní knížku od BabyBond.cz) a to blízko k očím a pohybovat s nimi do stran, nahoru a dolů. 

 

Černobílé knihy jsou vhodné již od 2 týdnů života miminka

 

Černobílá kontrastní kniha Farm Animals je vhodná pro čerstvě narozené miminka. Miminka vidí jen desetinu toho, co dospělý člověk. V prvních dnech miminka reagují na vysoké kontrasty bíle a černé barvy. Černobíle kontrastní knihy miminko zaujmou a povzbudí jeho touhu objevovat svět okolo sebe.

 

Černobílé knihy podporují vnímání miminka. 

 

Černobílé kontrastní knihy podporují vnímání miminka a rozvíjejí zrakové funkce. Miminka začínají vnímat kontrastní prostředí, především černobílé předměty. Je proto dobré dávat dítěti k prohlížení různé hračky a předměty (například černobílou kontrastní knihu od BabyBond.cz) a to blízko k očím a pohybovat s nimi do stran, nahoru a dolů. Novorozenec má dobře vyvinutý uchopovací reflex, a jakmile hračku spatří, může ji chytit a prohlížet si jí. 

 

Černobílé knihy od BabyBond.cz rostou s dítětem.

 

Knihy také rostou s dětmi, a to díky interaktivním samolepkám, které dítě přiřazuje k jednotlivým obrázkům. Jsou vhodné i pro starší děti. Má-li vaše miminko staršího sourozence, bude knížka ideální hrou pro jejich společné chvíle! Tyto samolepky dostanete ke každé knížce jako DÁREK!

 

Černobílé knihy jsou skvělou pomůckou pro posilování pozice na bříšku.

 

 

Posilování pozice miminka na bříšku je velmi důležité pro jeho samotný vývoj. Mnoho miminek to nemá rádo, protože je pro nich velmi náročné udržet hlavičku vzhůru. K této činnosti vám pomůžou černobílé kartičky nebo černobílá knížka, kterou položíte před miminko. Černobíle kontrasty okamžitě miminko zaujmou a tak miminko bude dychtit touhou vidět co je na obrázcích a bude krásně zvedat hlavičku. Táto činnost se tak stane oblíbenou.

 

 

Černobílé knížky stimulují citlivost zraku.

 

 

Stimulace zraku v raném věku je velice důležitá. K této stimulaci jsou vhodné kontrastní černobílé knihy, které zrak dítěte dobře stimulují, protože miminko po narození vidí velmi rozmazaně a reaguje tak na vysoké kontrasty černé a bílé barvy. Naopak příliš barevné prostředí vidí šedě a rozmazaně. Je dobré na začátku využívat k stimulaci velké tvary a černobílé barvy předmětu/obrázku.

 

 

Černobílé knížky podporují rozlišovací schopností miminek, které vidí pouze černobílé.

 

 

Jak bylo již mnohokrát psáno, miminka vidí po narození pouze černobílé. Černobílé kontrasty jim umožňují rozlišovat mezi jednotlivými předměty a tím je například schopné uchopit hračku, nebo se otočit za daným obrazem. Černobílé knížky pomáhají podpořit rozlišovací schopnost miminka.

 

 

Čtením černobílých knížek a povídáním o obrázcích v knížce také podporujete slovní zásobu dítěte.

 

 

Tím, že dítěti čtete a povídáte o obrázcích v knížce, zároveň podporujete také slovní zásobu dítěte. Samozřejmě, že na začátku se bude jednat jen o zvuky (zvířat), postupně ale dítě si osvojí i názvy. Je to dlouhý proces, ale opakování je matka moudrostí, ne?

 

 

Černobílé knížky jsou pozitivní pro vývoj mozku dítěte.

 

 

Nejdůležitějším procesem v mozku je myelinizace, která je zodpovědná za zakrytí zralých mozkových buněk a je potřebná k řádnému přenosu nervových impulzů. Rovněž zlepšuje rovnováhu, pohyblivost, koordinaci a sílu svalů. Proces myelinizace probíhá již v prvních dnech života dítěte. Můžete jej podpořit volbou správných podnětů. Ukazuje se, že pokud po dobu jednoho týdne tři minuty denně kojencům ukazujete kontrastní černobílé obrazy, jejich schopnost zaměřit obraz se zvýšila z 10 na 90 sekund. Dítě, zaměřené na objekt, sděluje informace nejhlubší části mozku, což stimuluje jeho růst.

 

 

Černobílé knihy nejsou jen o designu.

 

 

Mnoho maminek se děsí šílených barevných kombinací dětských věcí v dnešním urychleném světě. Proto volí jemnější a neutrální barvy. Mnoho z nich sáhne i po černobílé knížce, aniž by věděla o pozitivech černobílých knížek a hraček. Černobíle knížky nejsou totiž jenom o designu. Podporují zrakové funkce dítěte, vnímání miminka a rozlišovací schopnosti. Mají pozitivní vliv na vývoj mozku. Čtením knížky a povídáním o obrazcích rozšiřují slovní zásobu dítěte a mnoho dalších pozitiv!

 

 

Černobílé knížky jsou prostě geniální!

 

 

Genialita sama! Z vlastní zkušeností můžu jenom černobíle knížky doporučit všem maminkám. Nevěřila jsem, že to bude takto fungovat, ale fungovalo. Můj syn na černobílé kontrasty v knížce okamžitě reagoval. Dlouho velmi dlouho byla knížka od BabyBond.cz velmi oblíbenou. Četl si a prohlížel velmi rád, využili jsme i samolepky v pozdějším věku, které každé dítěte miluje!

 

 

Dítě, které je stimulováno černobílými obrazy má lepší předpoklady k dobrým studijním výsledkům.

 

 

Vědecky bylo dokázáno, že děti, které byly stimulovány kontrastními obrazy, mají lepší předpoklady k dobrým studijním výsledkům. Je to proto, že při delším období soustředění se v mozku vytvářejí nová nervová spojení. Můžete si být jisti, že vizuální stimulace vašeho dítěte se v budoucnu zúročí.

 

 

Tak co, už víte co pořídíte miminku jako dárek? My máme jasno! Naši Baby Bond černobílou knížku můžete zakoupit zde

 

 slevomat_6a